Skip to content
News Channel Nebraska
Navbar
Calendar
Today
October 2018
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
30
1
2
6:40pm
21
@Aurora
VB: GICC @ AURORA SOUTHFEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: TYLER
7:10pm
35
@West Point
VB: BATTLECREEK @ GUARDIAN ANGELS CENTRAL CATHOLIC - NORTHFEED TALENT: DIRECTOR: WILL
3
5:30pm
KWBE 1450AM 94.7FM
Nebraska Volleyball/NE vs Iowa
5:30pm
Otoe County Country
@Lincoln
VB: Iowa at Nebraska
7:00pm - 7:30pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Sutherland
District 42 Legislative Forum - NCN NORTH AND SOUTH - 7 PM PRDOCUER - WILL
4
6:10pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Stromsburg
Live Sports Broadcast: Volleyball Exeter/Milligan vs. Dorchester Followed by Exeter/Milligan vs. Cross County
6:40pm
48
@Millard
FB: GRAND ISLAND @ MILLARD WEST - SOUTHFEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: ETHAN
5
35
@TBD
FB: FLEX NORTHFEED TALENT: ERIC & LOU DIRECTOR: ETHAN
3:10pm
KWBE 1450AM 94.7FM
@Beatrice
FB: Crete at Beatrice
4:45pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Axtell, KS
Live Sports Broadcast: Football Hanover, KS at Axtell, KS
6:40pm
48
@Columbus
FB: SCOTUS @ LAKEVIEW - SOUTHFEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: TYLER
6:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Cozad
FB: COZAD @ KEARNEY CATHOLIC TALENT: DIRECTOR: WILL
6:45pm - 9:00pm
KNEN
(Cancelled)
@Randolph
FB: Bloomfield at Randolph Talent: Andrew & Kellon
7:00pm
B103
@Auburn
FB: Lincoln Lutheran at Auburn
7:00pm
Otoe County Country
@Falls City
FB: Nebraska City at Falls City
10:00pm
B103
FB: News Channel Nebraska Scoreboard Show
6
10:45am
48
@Kearney
FB: LINWOOD @ UNK ONLINE TALENT: WILL, BRANDON & ANDY DIRECTOR: ETHAN
12:30pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Crete
Doane Football vs. Hastings College
12:40pm
21
@Lincoln
FB: HASTINGS COLLEGE @ DOANE SOUTHFEED TALENT: STEVE & KYLE DIRECTOR: TYLER
1:30pm
B103
FB: Nebraska at Wisconsin
1:30pm
KWBE 1450AM 94.7FM
Nebraska Football
2:00pm
Otoe County Country
@Peru
FB: Baker at Peru State
6:30pm
Otoe County Country
@Lincoln
VB: Minnesota at Nebraska
7
12:00pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
NASCAR Apache Warrior 400
8
9
6:40pm
21
@Lincoln
VB: KEARNEY @ PIUS X SOUTHFEED TALENT: BRANDON DIRECTOR: TYLER
6:40pm
35
@Lutheran High Northeast School
VB: LAKEVIEW @ LUTHERAN HIGH NE NORTHFEED TALENT: DIRECTOR: WILL
10
11:00am - 1:00pm
US92 Norfolk
@Albion
US92 Elevator Tailgator Live remote Cargill Talent: BO: Kristi
4:10pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
Live Sports Broadcast: Crete State Softball
4:15pm
KWBE 1450AM 94.7FM
@Hastings
SB: Nebraska State Tournament
6:30pm
Otoe County Country
@Lincoln
VB: Indiana at Nebraska
7:00pm
B103
@Hastings
SB: No. 5 Auburn vs. No. 4 Bishop Neumann (NSAA State Tournament - First Round)
11
12:10pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
Live Sports Broadcast: (lost on 10/10) Crete State Softball
12:15pm
KWBE 1450AM 94.7FM
@Hastings
SB: Nebraska State Tournament
3:00pm - 5:00pm
US92 Norfolk
@Stanton
Live Remote: Stanton Telecom Talent: Kristi Tundra BO: Clint
5:15pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Hastings
Live High School Sports: Beatrice vs. Crete State Softball
6:40pm
48
@David City
FB: CENTENNIAL @ DAVID CITY SOUTHFEED TALENT: ALEX & ANDY DIRECTOR: ETHAN
12
KWBE 1450AM 94.7FM
@Hastings
SB: Nebraska State Tournament
35
@West Point
FB: PEIRCE @ WEST POINT BEEMER TALENT: ERIC & LOU DIRECTOR: ETHAN
8:45am
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Hastings
Live Sports Broadcast: (if win game on 10/11) Crete State Softball
11:15am
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
Live High School Sports: (if win 9 am game) Crete State Softball
1:45pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
Live High School Sports: (if win 11:30 am game) Crete State Softball
6:40pm
KWBE 1450AM 94.7FM
@Beatrice
FB: Hastings at Beatrice
6:40pm
21
FB: Lincoln Southwest @ Grand Island SOUTH FEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: TYLER
6:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Cozad
FB: LEXINGTON @ COZAD TALENT: DIRECTOR: WILL
6:45pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Frankfort, KS
Live High School Sports: Football Axtell at Frankfort KS
6:45pm - 9:00pm
KNEN
@Stanton
FB: Norfolk Catholic at Stanton Talent: Andrew & Kellon
7:00pm
B103
FB: Sidney at Fremont-Mills
7:00pm
Otoe County Country
@Daykin
FB: Johnson-Brock at Meridian
10:00pm
B103
FB: News Channel Nebraska Scoreboard Show
13
6:00am
B103
FB: Nebraska at Northwestern
6:00am
KWBE 1450AM 94.7FM
Nebraska Football
6:00am - 6:30pm
KNEN
HSN - Nebraska at Northwestern
12:40pm
35
@Wayne State College
FB: MSU MOORHEAD @ WAYNE STATE NORTHFEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: ETHAN
1:00pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Crete
Doane Football at Morningside College
2:30pm
Otoe County Country
@Peru
FB: Grand View at Peru State
2:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Kearney
VB: SOUTHWEST BAPTIST @ UNK SOUTHFEED TALENT: ALEX & ANDY DIRECTOR: WILL & AARON ?
6:30pm
Otoe County Country
VB: Nebraska at Penn State
14
12:00pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
NASCAR Alabama 500
15
6:30pm
NCN
@Lincoln
VB: NORFOLK @ LINCOLN EAST SOUTHFEED PENDING MEETING WITH LPS
16
35
@Ponca
VB: LAUREL CONCORD-COLERIDGE @ PONCA NORTHFEED TALENT: DIRECTOR: WILL
5:40pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
Live High School Sports: Crossroads Conference Volleyball Tournament - Consolation game followed by Championship game
6:30pm
21
(Cancelled)
@Fremont
VB: GRAND ISLAND @ FREMONT SOUTHFEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: TYLER
17
11:00am - 1:00pm
US92 Norfolk
@Battle Creek
US92 Live Remote: Elevator Tailgator Farmers Pride
2:00pm - 3:00pm
35
@Norfolk
Health Beat Sahawat Tan - Neurology Video Services: Finn Valle Talent: Rob Merrill
18
11:00am - 1:00pm
US92 Norfolk
US92 Remote Elevator Tailgator Agrex of Enola Talent: BO: Kristi
6:20pm
KWBE 1450AM 94.7FM
@Beatrice
VB: Nebraska City at Beatrice
6:40pm
48
@Columbus
FB: OMAHA NORTHWEST @ COLUMBUS SOUTHFEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: ETHAN
6:40pm
21
@Falls City
FB: FALLS CITY SACRED HEART @ JOHNSON BROCK SOUTHFEED TALENT: STEVE & KYLE DIRECTOR: TYLER
6:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Cozad
FB: ADAMS CENTRAL @ COZAD TALENT: ALEX DIRECTOR: WILL
6:45pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Sterling
Live Sports Broadcast: Football Dorchester at Sterling
7:00pm
B103
FB: Auburn at Falls City
7:00pm
Otoe County Country
FB: Lourdes Central Catholic at Weeping Water
19
3:00pm
Otoe County Country
@Lincoln
FB: Nebraska City at Lincoln Christian
3:00pm - 5:00pm
KNEN
@Norfolk
Viaero Remote- Sunset Plaza Talent: Andrew Vehicle: Renegade
5:00pm - 10:00pm
92/94 Promotions
@Norfolk
YMCA Haunted Hallows
6:40pm
KWBE 1450AM 94.7FM
@Seward
FB: Beatrice at Seward
6:40pm - 10:00pm
21
@York
FB: Crete @ York SOUTHFEED TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: TYLER
6:40pm - 10:00pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Ansley
FB: Burwell @ Ansley-Litchfield - NCTC CABLE ONLY TALENT: KBBN Announcers (JEREMY/GAVIN) DIRECTOR: WILL
6:40pm - 10:00pm
35
@oakland
FB: BRLD @ Oakland-Craig - NORTH FEED TALENT: ERIC & LOU DIRECTOR: ETHAN
6:45pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Shickley
Live Sports Broadcast: Football Thayer Central at BDS
6:45pm - 9:00pm
KNEN
@Pierce
FB: Boone Central/NG at Pierce Talent: Andrew & Kellon
7:00pm
B103
@Tecumseh
FB: Syracuse at Johnson County Central
10:00pm
B103
FB: News Channel Nebraska Scoreboard Show
20
12:40am - 5:00pm
21
@Crete
FB: BRIAR CLIFF @ DOANE ONLINE ONLY TALENT: STEVE/CLAYTON DIRECTOR: TYLER
9:30am
B103
@Lincoln
FB: Minnesota at Nebraska
9:30am
KWBE 1450AM 94.7FM
Nebraska Football
12:00pm
Otoe County Country
FB: Peru State at William Penn
12:30pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Crete
Doane Football vs. Briar Cliff University
5:00pm - 10:00pm
92/94 Promotions
@Norfolk
YMCA Haunted Hallows
5:00pm - 7:00pm
35
@Wausa
WAUSA SMORGASBORD - NORTH AND SOUTH TALENT - MIKE/AUSTEN DIRECTOR - ETHAN
10:40pm - 3:00pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Kearney
FORT HAYS STATE @ UNK - SOUTH AND NORTH FEED TALENT: BRANDON/ANDY DIRECTOR: WILL
21
12:00pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
NASCAR Hollywood Casino 400
22
23
6:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Grand Island
VB: AQUINAS @ GICC SOUTHFEED TALENT: TOMMY & KYLE DIRECTOR: TYLER
24
11:00am - 1:00pm
US92 Norfolk
@Norfolk
US92 Remote: Elevator Tailgator Louis Dreyfus Talent: BO:Kristi
5:30pm
Otoe County Country
VB: Nebraska at Ohio State
7:15pm
21
@Doane College
VB: HASTINGS COLLEGE @ DOANE SOUTHFEED TALENT: TOMMY & KYLE DIRECTOR: TYLER
25
4:00pm
B103
@Johnson
FB: Pender at Johnson-Brock (NSAA Class D2 State Playoffs)
4:40pm
KWBE 1450AM 94.7FM
Diller/Odell Football at Osmond
5:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Wisner
LOURDES CENTRAL CATHOLIC @ WISNER-PILGER SOUTH TALENT: BRANDON/ANDY DIRECTOR: Ethan
5:40pm
35
@Springview
NELIGH-OAKDALE @ NORTH CENTRAL TALENT: ERIC/LOU Director: Will
5:40pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Bruning
High School Football Playoffs: BDS vs. Osceola-High Plains
26
1:40pm
35
@Pierce
CHADRON @ PIERCE NORTH & SOUTH TALENT: ERIC & LOU DIRECTOR: Will
5:40pm
KWBE 1450AM 94.7FM
Freeman Football at Bancroft-Rosalie
6:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Grand Island
OMAHA NORTH @ GRAND ISLAND NORTH & SOUTH TALENT: BRANDON & ANDY DIRECTOR: Tyler
6:40pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Wilber
High School Football Playoffs: Wilber/Clatonia at North Bend Central
7:00pm
B103
@Auburn
FB: Bishop Neumann at Auburn (NSAA Class C1 State Football Playoffs)
7:00pm
Otoe County Country
FB: Lenox at Fremont-Mills (Iowa High School State Playoffs)
10:00pm
B103
FB: News Channel Nebraska Scoreboard Show
27
6:00am
B103
@Lincoln
FB: Bethune Cookman at Nebraska
6:00am
KWBE 1450AM 94.7FM
Nebraska Football
12:30pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Crete
Doane Football vs. Midland University
12:40pm - 5:00pm
21
@Doane College
FB: MIDLAND @ DOANE - SOUTH FEED TALENT: BRANDON/CLAYTON DIRECTOR: TYLER?
12:40pm - 5:00pm
35
@Wayne State College
FB: MINNESOTA STATE @ WAYNE STATE- NORTH FEED TALENT: MICHAEL/LOU DIRECTOR: ETHAN?
1:00pm
Otoe County Country
FB: Peru State at Graceland
6:30pm
Otoe County Country
@Lincoln
VB: Illinois at Nebraska
28
21
TYLER 28
35
WILL 26
35
WILL 26
12:30pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
NASCAR First Data 500
29
5:40pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Utica
Live High School Sub-District Volleyball: Dorchester v. Exeter/Milligan
7:30pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Utica
Live High School Sub-District Volleyball: BDS v. Osceola or NE Lutheran
30
6:40pm
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
@Utica
Live High School Sub-District Volleyball: BDS vs. Exeter-Milligan
7:00pm - 8:30pm
35
@Laurel
NE Loves Public Schools Live Public Forum North and South Feed: Live Truck Director: Will
31
OL'Red (KUTT) 99.5 Fairbury
Live High School Football Playoffs: Exeter-Milligan/Friend vs. Fullerton (EMF Location)
2:40pm
35
@Randolph
Falls City Sacred Heart @ Randolph TALENT: ERIC/LOU DIRECTOR: Will NORTH AND SOUTH
5:00pm
B103
@Johnson
FB: No. 7 Allen at No. 2 Johnson-Brock (NSAA Class D2 State Playoffs - Second Round)
5:40pm
NCN 30 Grand Island - TV
@Osceola
Lutheran High NE vs Osceola-High Plains TALENT: Michael DIRECTOR: Ethan NORTH AND SOUTH
1
2
3
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View by Type
-All-
NCN 35 Norfolk - TV
Sutherland
Plattsmouth
Sandy Creek
Wakefield
North Bend Central
Cozad
Axtell
Neligh-Oakdale
Lincoln High
Louisville
Hayes Center
Elkhorn Valley
York
Parkview Christian
Clearwater-Orchard
Arapahoe
Minatare
Kimball Jr./Sr.
Giltner
Duchesne Academy
South Loup
Whiting
Ord
Blair
Centennial Junior-Senior
Ainsworth
McCool Junction
Humphrey St. Francis
Fort Calhoun
Ralston
Scribner-Snyder
Wausa
Oakland-Craig
Creighton Prep
Bayard
Brownell Talbot
Lyons-Decatur Northeast
Hershey
Emerson-Hubbard
Sterling
Perkins County
Riverside
Twin Loup
Columbus Lakeview
Arthur County
Mullen
Lewiston
Lincoln Southeast
Hartington/Newcastle
Grand Island Senior High
Elba
Southern Valley
Winside
Palmer
Boys Town
Chadron Public Schools
Amherst High School
Milford-Dorchester
Kearney
Friend
Sidney
West Boyd
Omaha Mercy
David City
Bennington
Burwell
Maxwell
Homer
Fairbury
Deshler
Benson High School
Callaway
Maywood-Hayes Center
Howells-Dodge
Falls City
Sutton
Pleasanton
Santee
Wallace Public Schools
North Platte
Crawford
Bancroft-Rosalie
Niobrara-Verdigre
Lincoln Lutheran
Loup City
Heartland Community
Elm Creek
St. Paul
Yutan
Pawnee City
Cody-Kilgore
Arcadia
Mitchell Public Schools
Lakeview
Gordon-Rushville
Dundy County Stratton
South Platte High School
Wilber-Clatonia
Osceola
Bloomfield
Central City
Allen Consolidated Schools
Mead Jr./Sr.
Hyannis
Franklin
Randolph
Seward
Waverly
Ogallala
Crete
Beatrice High School
Bruning-Davenport-Shickley
Madison
High Plains Community
Eustis-Farnam
Stuart
Pierce
Rock County
Twin River
Columbus Scotus
Ashland-Greenwood
Nebraska Christian
Leyton
Lincoln Southwest
Harvard
Gretna
Elgin Public/Pope John
Southwest
Wisner-Pilger
Palmyra
Brady
Chambers/Wheeler Central/Ewing
Anselmo-Merna
Millard North High School
Kearney Catholic
Fullerton
Silver Lake
West Holt
Omaha North
Millard South High School
Kenesaw
Garden County
Sioux County
West Point-Beemer
Omaha Northwest
Diller-Odell
Bertrand
Cambridge
McPherson County
HTRS
Falls City Sacred Heart
Syracuse
Ponca
Schuyler
Walthill
North Platte St. Patricks
Creek Valley High School
Banner County
Norfolk High
Lincoln North Star
Lourdes Central Catholic
Heartland Lutheran
Elmwood-Murdock
Stanton
Paxton
College View Academy
Archbishop Bergan
Morrill
Laurel-Concord-Coleridge
Gothenburg
East Butler
South Sioux City
Wilcox-Hildreth
Osmond
Blue Hill
Central Valley
Alliance
Medicine Valley
Johnson County Central
Freeman
Ravenna
Shelby-Rising City
Wayne
Omaha Central
Crofton
Bellevue East Senior High
Bryan High School
Malcom
Hitchcock County
Ewing
Summer-Eddyville-Miller
Plainview
Roncalli High
Valentine
Concordia Jr/Sr High
Auburn
Nebraska City
Lincoln Christian
Logan View
Hastings
Guardian Angels Central Catholic
Elkhorn
Spalding Academy
Wood River Rural
Papillion-La Vista High
Bridgeport Jr Sr
Chase County
Ansley-Litchfiled
Hampton
Elkhorn South
St. Edward
Wynot
Papillion-La Vista South
Broken Bow
Clarkson-Leigh
Aquinas Catholic
Millard West High School
Keya Paha County
Gering
Douglas County West
Skutt Catholic
Westside High School
Omaha South
Doniphan-Trumbull
Bishop Neumann
Cedar Bluffs
Adams Central
McCook
Humphrey/Lindsay Holy Family
Fillmore Central
Tekamah-Herman
Potter-Dix
Scottsbluff
Wauneta-Palisade
Northwest
Creighton
Battle Creek
Brookings High School
Norfolk Catholic
Lincoln Northeast
Lynch
Hemingford
Elwood
Stapelton
Pender
Red Cloud
Tri County
Columbus High
Arlington
Mount Michael Benedictine
Lawrence-Nelson
Lincoln Pius X
Hartington Cedar Catholic
Grand Island Central Catholic
Edgemont
Southern
Winnebago
Overton
Boone Central/Newman Grove
Centura
Alma
Meridian
Johnson-Brock
Fremont
Raymond Central
Shelton
Weeping Water
Omaha Christian
Cross County
Bellevue West Senior High
Burke High School
Marian High School
Holdrege
Exeter-Milligan
Superior Jr./Sr.
Platteview
Sandhills-Thedford
Wahoo
Norris
Conestoga
Aurora
Nebraska Lutheran
Lincoln East
Loomis Public Schools
Hastings St. Cecilia
NCN 30 Grand Island - TV
Papillion-La Vista South
Broken Bow
Clarkson-Leigh
Aquinas Catholic
Millard West High School
Keya Paha County
Gering
Douglas County West
Skutt Catholic
Westside High School
Omaha South
Doniphan-Trumbull
Bishop Neumann
Cedar Bluffs
Adams Central
McCook
Humphrey/Lindsay Holy Family
Fillmore Central
Tekamah-Herman
Potter-Dix
Scottsbluff
Wauneta-Palisade
Northwest
Creighton
Battle Creek
Brookings High School
Norfolk Catholic
Lincoln Northeast
Lynch
Hemingford
Elwood
Stapelton
Pender
Red Cloud
Tri County
Columbus High
Arlington
Mount Michael Benedictine
Lawrence-Nelson
Lincoln Pius X
Hartington Cedar Catholic
Grand Island Central Catholic
Edgemont
Southern
Winnebago
Overton
Boone Central/Newman Grove
Centura
Alma
Meridian
Johnson-Brock
Fremont
Raymond Central
Shelton
Weeping Water
Omaha Christian
Cross County
Bellevue West Senior High
Burke High School
Marian High School
Holdrege
Exeter-Milligan
Superior Jr./Sr.
Platteview
Sandhills-Thedford
Wahoo
Norris
Conestoga
Aurora
Nebraska Lutheran
Lincoln East
Loomis Public Schools
Hastings St. Cecilia
Hampton
Elkhorn South
St. Edward
Wynot
Neligh-Oakdale
Lincoln High
Louisville
Hayes Center
Elkhorn Valley
York
Parkview Christian
Clearwater-Orchard
Arapahoe
Minatare
Kimball Jr./Sr.
Giltner
Duchesne Academy
South Loup
Whiting
Ord
Blair
Centennial Junior-Senior
Ainsworth
McCool Junction
Humphrey St. Francis
Fort Calhoun
Ralston
Scribner-Snyder
Wausa
Oakland-Craig
Creighton Prep
Bayard
Brownell Talbot
Lyons-Decatur Northeast
Hershey
Emerson-Hubbard
Sterling
Perkins County
Riverside
Twin Loup
Columbus Lakeview
Arthur County
Mullen
Lewiston
Lincoln Southeast
Hartington/Newcastle
Grand Island Senior High
Elba
Southern Valley
Winside
Palmer
Boys Town
Chadron Public Schools
Amherst High School
Milford-Dorchester
Kearney
Friend
Sidney
West Boyd
Omaha Mercy
David City
Bennington
Burwell
Maxwell
Homer
Fairbury
Sutherland
Plattsmouth
Sandy Creek
Wakefield
North Bend Central
Cozad
Axtell
Falls City
Sutton
Pleasanton
Santee
Wallace Public Schools
North Platte
Crawford
Bancroft-Rosalie
Niobrara-Verdigre
Lincoln Lutheran
Loup City
Heartland Community
Elm Creek
St. Paul
Yutan
Pawnee City
Cody-Kilgore
Arcadia
Mitchell Public Schools
Lakeview
Gordon-Rushville
Dundy County Stratton
South Platte High School
Wilber-Clatonia
Osceola
Bloomfield
Central City
Allen Consolidated Schools
Mead Jr./Sr.
Hyannis
Franklin
Randolph
Seward
Waverly
Ogallala
Crete
Beatrice High School
Bruning-Davenport-Shickley
Madison
High Plains Community
Eustis-Farnam
Stuart
Pierce
Rock County
Twin River
Columbus Scotus
Ashland-Greenwood
Nebraska Christian
Leyton
Lincoln Southwest
Harvard
Gretna
Elgin Public/Pope John
Southwest
Wisner-Pilger
Palmyra
Brady
Chambers/Wheeler Central/Ewing
Anselmo-Merna
Millard North High School
Kearney Catholic
Fullerton
Silver Lake
West Holt
Omaha North
Deshler
Benson High School
Callaway
Maywood-Hayes Center
Howells-Dodge
Sioux County
West Point-Beemer
Omaha Northwest
Diller-Odell
Bertrand
Cambridge
McPherson County
HTRS
Falls City Sacred Heart
Syracuse
Ponca
Schuyler
Walthill
North Platte St. Patricks
Creek Valley High School
Banner County
Norfolk High
Lincoln North Star
Lourdes Central Catholic
Heartland Lutheran
Elmwood-Murdock
Stanton
Minden
Paxton
College View Academy
Archbishop Bergan
Morrill
Laurel-Concord-Coleridge
Gothenburg
East Butler
South Sioux City
Wilcox-Hildreth
Osmond
Blue Hill
Central Valley
Alliance
Medicine Valley
Johnson County Central
Freeman
Ravenna
Shelby-Rising City
Wayne
Omaha Central
Crofton
Bellevue East Senior High
Bryan High School
Malcom
Hitchcock County
Ewing
Summer-Eddyville-Miller
Plainview
Roncalli High
Valentine
Concordia Jr/Sr High
Auburn
Nebraska City
Lincoln Christian
Logan View
Hastings
Guardian Angels Central Catholic
Elkhorn
Spalding Academy
Wood River Rural
Papillion-La Vista High
Bridgeport Jr Sr
Chase County
Ansley-Litchfiled
Millard South High School
Kenesaw
Garden County
NCN 16 Columbus - TV
North Bend Central
Cozad
Axtell
Neligh-Oakdale
Lincoln High
Louisville
Hayes Center
Elkhorn Valley
York
Parkview Christian
Clearwater-Orchard
Arapahoe
Minatare
Kimball Jr./Sr.
Giltner
Duchesne Academy
South Loup
Whiting
Ord
Blair
Centennial Junior-Senior
Ainsworth
McCool Junction
Humphrey St. Francis
Fort Calhoun
Ralston
Scribner-Snyder
Wausa
Oakland-Craig
Creighton Prep
Bayard
Brownell Talbot
Lyons-Decatur Northeast
Hershey
Emerson-Hubbard
Sterling
Perkins County
Riverside
Twin Loup
Columbus Lakeview
Arthur County
Mullen
Lewiston
Lincoln Southeast
Hartington/Newcastle
Grand Island Senior High
Elba
Southern Valley
Winside
Palmer
Boys Town
Chadron Public Schools
Amherst High School
Milford-Dorchester
Kearney
Friend
Sidney
West Boyd
Omaha Mercy
David City
Bennington
Burwell
Maxwell
Homer
Fairbury
Sutherland
Plattsmouth
Sandy Creek
Wakefield
Maywood-Hayes Center
Howells-Dodge
Falls City
Sutton
Pleasanton
Santee
Wallace Public Schools
North Platte
Crawford
Bancroft-Rosalie
Niobrara-Verdigre
Lincoln Lutheran
Loup City
Heartland Community
Elm Creek
St. Paul
Yutan
Pawnee City
Cody-Kilgore
Arcadia
Mitchell Public Schools
Lakeview
Gordon-Rushville
Dundy County Stratton
South Platte High School
Wilber-Clatonia
Osceola
Bloomfield
Central City
Allen Consolidated Schools
Mead Jr./Sr.
Hyannis
Franklin
Randolph
Seward
Waverly
Ogallala
Crete
Beatrice High School
Bruning-Davenport-Shickley
Madison
High Plains Community
Eustis-Farnam
Stuart
Pierce
Rock County
Twin River
Columbus Scotus
Ashland-Greenwood
Nebraska Christian
Leyton
Lincoln Southwest
Harvard
Gretna
Elgin Public/Pope John
Southwest
Wisner-Pilger
Palmyra
Brady
Chambers/Wheeler Central/Ewing
Anselmo-Merna
Millard North High School
Kearney Catholic
Fullerton
Silver Lake
West Holt
Omaha North
Deshler
Benson High School
Callaway
Garden County
Sioux County
West Point-Beemer
Omaha Northwest
Diller-Odell
Bertrand
Cambridge
McPherson County
HTRS
Falls City Sacred Heart
Syracuse
Ponca
Schuyler
Walthill
North Platte St. Patricks
Creek Valley High School
Banner County
Norfolk High
Lincoln North Star
Lourdes Central Catholic
Heartland Lutheran
Elmwood-Murdock
Stanton
Paxton
College View Academy
Archbishop Bergan
Morrill
Laurel-Concord-Coleridge
Gothenburg
East Butler
South Sioux City
Wilcox-Hildreth
Osmond
Blue Hill
Central Valley
Alliance
Medicine Valley
Johnson County Central
Freeman
Ravenna
Shelby-Rising City
Wayne
Omaha Central
Crofton
Bellevue East Senior High
Bryan High School
Malcom
Hitchcock County
Ewing
Summer-Eddyville-Miller
Plainview
Roncalli High
Valentine
Concordia Jr/Sr High
Auburn
Nebraska City
Lincoln Christian
Logan View
Hastings
Guardian Angels Central Catholic
Elkhorn
Spalding Academy
Wood River Rural
Papillion-La Vista High
Bridgeport Jr Sr
Chase County
Ansley-Litchfiled
Millard South High School
Kenesaw
Elkhorn South
St. Edward
Wynot
Papillion-La Vista South
Broken Bow
Clarkson-Leigh
Aquinas Catholic
Millard West High School
Keya Paha County
Gering
Douglas County West
Skutt Catholic
Westside High School
Omaha South
Doniphan-Trumbull
Bishop Neumann
Cedar Bluffs
Adams Central
McCook
Humphrey/Lindsay Holy Family
Fillmore Central
Tekamah-Herman
Potter-Dix
Scottsbluff
Wauneta-Palisade
Northwest
Creighton
Battle Creek
Brookings High School
Norfolk Catholic
Lincoln Northeast
Lynch
Hemingford
Elwood
Stapelton
Pender
Red Cloud
Tri County
Columbus High
Arlington
Mount Michael Benedictine
Lawrence-Nelson
Lincoln Pius X
Hartington Cedar Catholic
Grand Island Central Catholic
Edgemont
Southern
Winnebago
Overton
Boone Central/Newman Grove
Centura
Alma
Meridian
Johnson-Brock
Fremont
Raymond Central
Shelton
Weeping Water
Omaha Christian
Cross County
Bellevue West Senior High
Burke High School
Marian High School
Holdrege
Exeter-Milligan
Superior Jr./Sr.
Platteview
Sandhills-Thedford
Wahoo
Norris
Conestoga
Aurora
Nebraska Lutheran
Lincoln East
Loomis Public Schools
Hastings St. Cecilia
Hampton
NCN 21 TV
Silver Lake
West Holt
Omaha North
Deshler
Benson High School
Callaway
Maywood-Hayes Center
Howells-Dodge
Falls City
Sutton
Pleasanton
Santee
Wallace Public Schools
North Platte
Crawford
Bancroft-Rosalie
Niobrara-Verdigre
Lincoln Lutheran
Loup City
Heartland Community
Elm Creek
St. Paul
Yutan
Pawnee City
Cody-Kilgore
Arcadia
Mitchell Public Schools
Lakeview
Gordon-Rushville
Dundy County Stratton
South Platte High School
Wilber-Clatonia
Osceola
Bloomfield
Central City
Allen Consolidated Schools
Mead Jr./Sr.
Hyannis
Franklin
Randolph
Seward
Waverly
Ogallala
Crete
Beatrice High School
Bruning-Davenport-Shickley
Madison
High Plains Community
Eustis-Farnam
Stuart
Pierce
Rock County
Twin River
Columbus Scotus
Ashland-Greenwood
Nebraska Christian
Leyton
Lincoln Southwest
Harvard
Gretna
Elgin Public/Pope John
Southwest
Wisner-Pilger
Palmyra
Brady
Chambers/Wheeler Central/Ewing
Anselmo-Merna
Millard North High School
Kearney Catholic
Fullerton
Chase County
Ansley-Litchfiled
Millard South High School
Kenesaw
Garden County
Sioux County
West Point-Beemer
Omaha Northwest
Diller-Odell
Bertrand
Cambridge
McPherson County
HTRS
Falls City Sacred Heart
Syracuse
Ponca
Schuyler
Walthill
North Platte St. Patricks
Creek Valley High School
Banner County
Norfolk High
Lincoln North Star
Lourdes Central Catholic
Heartland Lutheran
Elmwood-Murdock
Stanton
Paxton
College View Academy
Archbishop Bergan
Morrill
Laurel-Concord-Coleridge
Gothenburg
East Butler
South Sioux City
Wilcox-Hildreth
Osmond
Blue Hill
Central Valley
Alliance
Medicine Valley
Johnson County Central
Freeman
Ravenna
Shelby-Rising City
Wayne
Omaha Central
Crofton
Bellevue East Senior High
Bryan High School
Malcom
Hitchcock County
Ewing
Summer-Eddyville-Miller
Plainview
Roncalli High
Valentine
Concordia Jr/Sr High
Auburn
Nebraska City
Lincoln Christian
Logan View
Hastings
Guardian Angels Central Catholic
Elkhorn
Spalding Academy
Wood River Rural
Papillion-La Vista High
Bridgeport Jr Sr
Loomis Public Schools
Hastings St. Cecilia
Hampton
Elkhorn South
St. Edward
Wynot
Papillion-La Vista South
Broken Bow
Clarkson-Leigh
Aquinas Catholic
Millard West High School
Keya Paha County
Gering
Douglas County West
Skutt Catholic
Westside High School
Omaha South
Doniphan-Trumbull
Bishop Neumann
Cedar Bluffs
Adams Central
McCook
Humphrey/Lindsay Holy Family
Fillmore Central
Tekamah-Herman
Potter-Dix
Scottsbluff
Wauneta-Palisade
Northwest
Creighton
Battle Creek
Brookings High School
Norfolk Catholic
Lincoln Northeast
Lynch
Hemingford
Elwood
Stapelton
Pender
Red Cloud
Tri County
Columbus High
Arlington
Mount Michael Benedictine
Lawrence-Nelson
Lincoln Pius X
Hartington Cedar Catholic
Grand Island Central Catholic
Edgemont
Southern
Winnebago
Overton
Boone Central/Newman Grove
Centura
Alma
Meridian
Johnson-Brock
Fremont
Raymond Central
Shelton
Weeping Water
Omaha Christian
Cross County
Bellevue West Senior High
Burke High School
Marian High School
Holdrege
Exeter-Milligan
Superior Jr./Sr.
Platteview
Sandhills-Thedford
Wahoo
Norris
Conestoga
Aurora
Nebraska Lutheran
Lincoln East
Fairbury
Sutherland
Plattsmouth
Sandy Creek
Wakefield
North Bend Central
Cozad
Axtell
Neligh-Oakdale
Lincoln High
Louisville
Hayes Center
Elkhorn Valley
York
Parkview Christian
Clearwater-Orchard
Arapahoe
Minatare
Kimball Jr./Sr.
Giltner
Duchesne Academy
South Loup
Whiting
Ord
Blair
Centennial Junior-Senior
Ainsworth
McCool Junction
Humphrey St. Francis
Fort Calhoun
Ralston
Scribner-Snyder
Wausa
Oakland-Craig
Creighton Prep
Bayard
Brownell Talbot
Lyons-Decatur Northeast
Hershey
Emerson-Hubbard
Sterling
Perkins County
Riverside
Twin Loup
Columbus Lakeview
Arthur County
Mullen
Lewiston
Lincoln Southeast
Hartington/Newcastle
Grand Island Senior High
Elba
Southern Valley
Winside
Palmer
Boys Town
Chadron Public Schools
Amherst High School
Milford-Dorchester
Kearney
Friend
Sidney
West Boyd
Omaha Mercy
David City
Bennington
Burwell
Maxwell
Homer
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?